Close

Login

Close

Kayıt Ol

Close

Lost Password

The Forest Hileleri

Her ne kadar oyunlarda hile yapmaktan fazla hoşlanmasam da, bazen bu hileler gerekli olabiliyor. Özellikle de benim gibi The Forest oyununda saatler geçirmiş, sonrasında ise save dosyanızı kaybetmişseniz. Böyle bir durumda oyunu baştan oynamak ve tüm yaptıklarımı tekrar yapmak yerine The Forest hileleri ile işimi çok daha kısa bir sürede hallettim. Bu yüzden bazı durumlarda The Forest Hile kodlarının çok faydalı olduğunu söyleyebilirim.

Peki The Forest oyun hileleri neler ve bu hileler nasıl yapılır ? İşte bu yazımızda tüm bunlara cevap vereceğiz.

The Forest Hile Nasıl Yapılır ?

Öncelikle The Forest oyununu açın. Oyun yüklendikten ve ana sayfaya geldikten sonra hiçbir şeye dokunmayın ve şu komutları yazın “DEVELOPERMODEON” , sonrasında ise oyuna girin. Oyuna girdikten sonra “F1” tuşuna basın, ekranın sol üst kısmında hile yazabileceğiniz bir ekran açılacaktır. Bu ekran açıldığında size aşağıda verdiğim kodlardan istediğiniz seçin ve sonrasında ENTER tuşuna basın. The Forest hile nasıl yapılır konusu ile ilgili bilmeniz gereken her şey bundan ibaret. Şimdi ise oyundaki hile kodlarına kısaca bir göz atalım.

The Forest Hile 2022

 • godmode on-off = Bu kod oyundaki karakterinizi ölümsüz yapar. Bu sayede karakterinizi asla yorulmaz, acıkmaz veya fiziksel saldırılar ile öldürülemez. Hileyi godmode on veya godmode off yazarak açıp kapatabilirsiniz.
 • loghack on-off = Eğer oyunda sürekli odununuzun bitmesinden sıkıldıysanız bu hile tam size göre. Bu kod sayesinde oyunda sınırsız oduna sahip olabiliyorsunuz. Bu da yapı inşa ederken size fazlası ile kolaylık sağlıyor. Hileyi açıp kapatabilmek için loghack kelimesinin sonunda on-off yazabilirsiniz.
 • addallitems = Eğer her bir eşyayı tek tek uğraşıp toplamak istemiyorsanız bu kod sayesinde oyundaki bütün eşyalar envanterinize otomatik olarak geliyor. (Keycard hariç)
 • speedyrun on-off = Bu kod sayesinde oyundaki karakterinizin inanılmaz derecede hızlı hareket ediyor. On-Off yazılarak açılıp kapatılabilir.
 • buildhack on-off = Bu kod sayesinde oyunda istediğiniz kadar yapıyı hiç kaynak kullanmadan yapabiliyorsunuz.

The Forest Menü Kodları

Yukarıda yer alan The Forest hileleri oyuna girdikten sonra yazmanız gereken kodlardı. Buradaki kodların ise oyun ekranının başında yani ana menü ekranında yazılması gerekiyor.

 • ironforest = Bu kod oyundaki yapılarınıza saldırılsa bile onları asla hazar almaz/yıkılmaz yapıyor. Eğer oyunda sürekli saldırıya uğradığınız için yapılarınız yıkılıyorsa kullanmanızı tavsiye ederim.
 • regrowmode = Bu hile oyunda kesilmiş tüm ağaçları anında tekrar uzatır.
 • veganmode = Bu hile oyunda ki yaratıkların sadece geceleri ortaya çıkmasını sağlar. Gündüz vakti yaratıklara rastlamazsınız.
 • rawmeatmode = Bu kodu yazarsanız oyunda bir kere öldüğünüzde bile tüm kayıtınız silinir.
 • meatmode = Aktif olan tüm The Forest hilelerini kapatır. Eğer oyunda kapatmakta zorlandığınız bir hile var ise bu kodu yazarak her şeyi başa alabilirsiniz.

Hile Yapmanın Bir Başka Yolu

Eğer yukarıdaki yöntemler sizin için çalışmıyorsa üzülmeyin. The Forest oyununda hile yapmanın bir yolu daha var. Bu yolun adı Ultimate Cheatmenu. Bahsettiğim şey The Forest için geliştirilmiş bir oyun modu. Bu modu oyununuza eklediğiniz takdirde F1 tuşuna her bastığınızda oyunun sol üst tarafından bir pencere açılacak. Açılan pencerede tek yapmanız gereken istediğiniz hilenin üzerine tıklamak. Bu sayede hile aktif hale gelmiş olacak. Eğer sık hile yapan birisi iseniz bu mod sizin için faydalı olabilir.

İlgili İçerikler

0
0

  Yorum Yap

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

  Thanks for submitting your comment!