Close

Login

Close

Kayıt Ol

Close

Lost Password

The Son Of The Forest Su Rehberi

Sons of the Forest oyunundaki su mekaniği The Forest’a göre biraz daha farklıdır. Daha uzun süre hayatta kalmanıza yardımcı olmak için, matara konumu dahil olmak üzere Sons of the Forest’te nasıl su elde edeceğinizi detaylı bir şekilde aşağıdaki rehberde anlattık.

Sons of the Forest’ta Su Bulma

Sons of the Forest’te su elde etmenin birkaç farklı yolu vardır :

  • Göllerden, nehirlerden ve göletlerden içmek.
  • Rain Catcher’ı kullanmak.
  • Enerji içecekleri içmek.
  • Çilek ve civanperçemi gibi toplanabilen yiyecekleri yemek.
  • Mataranızdan içmek.

Göllerden, nehirlerden ve göletlerden Su İhtiyacınızı Karşılayın

Su elde etmenin en iyi ve en tutarlı yolu, göl, nehir veya gölet gibi bir su kaynağından içmektir. Buradaki suyu içmek için, ‘E‘ tuşu görünene kadar ona yaklaşmanız veya çömelmeniz gerekir. Bir veya iki içecek, susuzluk barınızı çok hızlı bir şekilde en üste kadar dolduracaktır.

Rain Catcher’ı Kullanma

Sons of the Forest‘ta yapılan ikinci büyük güncellemeden itibaren artık su almak için Yağmur toplayıcılarını kullanabilirsiniz!

Su Toplayıcılar olarak da bilinirler. Bunları yapabilmek için

  • x1 kaplumbağa kabuğu.
  • x16 çubuk

Gerekir. Çubuklar genellikle ağaçların yanında yerde bulunur, ancak kabuğunu almak için kumsallarda avlanmaya gitmeniz ve bir kaplumbağa öldürmeniz gerekir. 

Rain Catcher’ı işleyip yerleştirdikten sonra, oyunda yağmur yağdığında suyla dolacak ve su kaynağı olarak ondan içebileceksiniz.

Enerji içecekleri içmek

Ayrıca, içebileceğiniz kadar çok enerji içeceği almanızı öneririz, çünkü bir tanesini tüketmek sadece içme suyu olarak değil, aynı zamanda bir yiyecek ve dinlenme kaynağı olarak da sayılır ve bir kutu ile tüm barlarınızı biraz doldurur. Bir mağarayı keşfetmenin uzun mu yoksa kısa bir yolculuk mu olacağından hiçbir zaman tam olarak emin olamayacağınız için, mağaraları keşfederken yanınıza bunları almayı unutmayın.

Çilek ve civanperçemi gibi toplanan yiyecekleri yemek

Su almanın en iyi yolu bu değil, ama aynı zamanda böğürtlen ve civanperçemi gibi toplanan yiyecekleri tüketerek de susuzluk seviyenizi çok yavaş yükseltebilirsiniz. Bir fark yaratmak için çok yemeniz gerekecek, ancak başka bir su kaynağınız yoksa, siz bir tane bulana kadar su kaybını önleyebilirler.

Mataradan Su İçmek

Son olarak, bir su kaynağından toplanan suyu saklamanıza izin verdiği için matarayı elinize almanızı önemle tavsiye ederiz – kendinizi su kaynağı olmayan bir alanda uzun süre bulursanız çok kullanışlıdır.

The Sons Of The Forest Su Şişesinin Yeri

Sons of the Forest’ta matara yapabilmek için bir 3D Yazıcı bulmanız gerekiyor . Adada çokça yazıcı var, ancak bir tanesini, içine beş nehrin aktığı gölün hemen kuzeybatısındaki batı tarafındaki bir sığınakta bulabilirsiniz. (Aşağıdaki görsele bakın)

Bu sığınak aynı zamanda anahtar kartlardan birini kullanmanız gereken yerdir ve GPS bulucunuzda yeşil bir daire olarak işaretlenmiştir. Sarmaşıklarla kaplı bir golf arabası gördüğünüzde sığınağa yakın olduğunuzu anlayacaksınız.

Sığınağa bulduğunuzda küçük bir odada bir dizüstü bilgisayarın yanında 3D Yazıcıyı bulacaksınız. Şişe ekranda görünene kadar dizüstü bilgisayarı kullanın, ardından bir tane yazdırmak için ‘E‘ tuşuna basılı tutun.

Bir yazıcıda şişe yapmak için 100 ml Yazıcı Reçinesine ihtiyacınız var, ancak yazıcıyı ilk kez kullanıyorsanız, yazıcıda zaten çok şey olması gerekir. Değilse, yazıcı bulunan bir odadaki rafları arayın ve biraz bulmanız gerekir.

Artık bir mataranız olduğuna göre, onu su kaynaklarında su toplamak için kullanabilirsiniz.

The Sons Of The Forest hayatta kalmak için iyi şanslar !

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments